Tým Za řekou dal vítězné razítko na svůj postup do 1. ligy SM

25. ročník 2024jaro 2024severní Morava2.liga6.hrací den

Bowlingu SKY Ostrava se v úterý 21. května 2024 odehrál šestý a tím pádem finálový hrací den 2. ligy severní Moravy. Nejlépe měl rozehranou jarní část ABL této skupiny tým Za řekou a svou výbornou formu potvrdil i v tomto závěrečném kole.

Tím pádem můžeme vyhlásit, že vítězem 2. ligy SM se zcela zaslouženě stává tým Za řekou (21 b. – celkem 130 b.) a vybojoval si tak přímý postup do 1. ligy SM. Na podzim tak tento mančaft bude premiérově účastníkem v nejvyšší regionální soutěži ABL. Gratulujeme. Druhé místo vybojovala polská družina Gryfne Gizdy (17,5 b. – celkem 109,5 b.), která dlouho držela krok s lídrem, ale nakonec se její boj přesunul na jinout bitevní linii, na souboj s třetími Popeláři (18,5 b. – celkem 104 b.), ale rozdílových 5 bodů z poloviny soutěže zůstalo až do konce soutěže. To byly nejlepší týmy jarní části 2. ligy SM. Pěkné čtvrté místo získali Havrani (17 b. – celkem 94 b.) a jestli naplní naše předpoklady, tak na podzim by mohl tento mančaft bojovat o bednu. Na pátém místě skončili Ice Sharks (6 b. – celkem 71 b.) a závěr tabulky vytvořila dvojice Orel Paskov (15 b. – celkem 65,5 b.) a Bowlingholici (10 b. – celkem 56 b.) na šestém a sedmém místě. Jak to bude se sestupy, to v tuto chvíli přesně nevíme, moudřejší budeme až po skončení 3. ligy FM a vyjádření vítěze 3. ligy Třinec. 3. liga ValMez nedodá bohužel do 2. ligy také žádný tým.

A ještě statistiky nejlepších 2. ligy. Hráč skupiny: Mariusz Watola (Gryfne Gizdy: průměr 181,87 bodu). Hráčka skupiny: Katka Redzinová (Ice Sharks: průměr 170,14 bodu). Nejužitečnější hráč: Karel Orság (Za řekou: zisk 27 bodů). Nejvyšší náhozy: Petr Mička (Orel Paskov: 245 bodů). Nejvyšší týmový nához: Za řekou (652 bodů).

Tímto máme uzavřenou 2. ligu SM. Druhá část ABL pak bude pokračovat v červnu, kdy se v centru Bowling Jadran Frýdek-Místek hraje Mistrovství regionu (12.–15.06.2024 – klikněte ZDE). Na frýdecko-místeckém Jadranu se budou hrát také týmové baráže o postup do 1. ligy a na MČR ABL (18.06.2024 – klikněte ZDE). Vše pak vyvrcholí v centru Xbowling Prosek Mistrovstvím ČR ABL družstev (22.06.2024) a jednotlivců (23.06.2024).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingové večery no a s lehkým předstihem přejeme krásné léto, prázdniny či dovolenou.