Severní Morava má nové šampiony: Zdeňka Matěje a Katku Janošcovou

25. ročník 2024jaro 2024severní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Čtvrtým regionem, kteý zná své jarní Mistry jednotlivců, je severní Morava. V Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se hrály celkem 4 rundy a to ve dnech 12., 13. a 15. června 2024. Celkem se do soutěže zapojil krásný počet 47 hráčů, z toho 36 mužů a 11 žen. Parádní číslo a děkujeme všem hráčům a hráčkům za jejich přízeň.

V mužské kategorii se vítězné bomby jely až v nedělních rundách. Svého premiérového titulu se dočkal Zdeněk Matěj, když jako jeden ze čtyř hráčů dokázal pokořit dvoustovkový průměr. Zastavil se na součtu 1248 bodů a tato meta nebyla již žádným hráčem překonána. Na svou druhou medaili z regionu si počkal dlouhých 13 let, když na jaře 2011 získal třetí místo. Gratulujeme. Ani hráči na druhém a třetím místě se však nenechali zahanbit. Druhé místo vybojoval a medailovou sadu zkompletoval po 12 letech David Redzina (1220 bodů) a třetí místo získal Dávid Štefánik (1210 bodů), což je naopak pro tohoto mladíka z Žiliny premiérová placka z regionu. A aby nebylo Davidů málo, tak David Klein (1208 bodů) svou přebohatou sbírku medailí (asi celkem 16 kousků z obou moravských regionů) nerozšířil a skončil s minimální ztrátou na čtvrtém místě. A co nevyšlo Warriors v týmech, to si jeho hráči vynahradili na regionu, když vybojovali první, druhé a čtvrté místo. Krásná práce. Je důležité doplnit také další hráče, kteří sice medaili nezískali, ale vybojovali si postup na MČR ABL jednotlivců. Do Prahy se mohou chystat také pátý Radek Novák, šestý Tomáš Helešic a po omluvení se z účasti (Rosťa Kala a Karel Orság) je posledním postupujícím Dan Smilowski. Přímou účast si ze základní části vybojovali již dříve David Klein a Bartosz Sowiňski.

V ženské kategorii vedla od první rundy Ája Kudělková (1129 bodů) a už už to vypadalo na její pátý titul, ale v neděli se dostavila (dle papírových předpokladů) její největší soupeřka Katka Janošcová. Ta  potvrdila naši prognózu a zahrála ještě o trošku lépe (1161 bodů) a vybojovala, stejně jako Zdenda v mužích, svůj první titul šampionky severní Moravy. Katka má již titul z regionu, ale z jižní Moravy a co je perličkou, že dříve, než získala v neděli tento svůj první titul Mistryně SM, tak již má doma ve sbírce titul Mistryně ČR ABL, který získala přesně před rokem. Kráné třetí místo vybojovala Ivča Nováková (1030 bodů) a tady to čekání na druhý bronz bylo ještě delší. Jestli máme správné podklady, tak je to opravdu předlouhých 15 let (podzim 2009). Co je však jisté, že do Prahy pojede náš region reprezentovat opravdu silná trojice. Přímá postupující ze základní části Iva Fojtíková a společně s ní první dvě ženy šampionátu, Katka Janošcová a Ája Kudělková. To jsou naše jasné hvězdy a hodně žhavá železíka na úspěch a všem dámám moc moc gratulujeme.

Kromě dvou hlavních kategorií se tradičně hrálo i o vítěze regionu P165. Mezi muži zvítězil Lukáš Kudela (1024 bodů) před Petrem Adamcem (991 bodů) a Jirkou Erikem Mudrákem (973 bodů). V ženské kategorii P165 zvítězila celkově třetí nejlepší žena Ivča Nováková (1030 bodů) před Jančou Orságovou (975 bodů) a Alinou Kosiec (924 bodů).

Tímto máme uzavřené jarní Mistrovství regionu severní Moravy. Všem vítězným hráčům, hráčkám a také postupujícím na MČR ABL gratulujeme. Republikové finále jednotlivců se hraje 23. června 2024 opět na centru Xbowling Prosek a postupujícím samozřejmě přejeme hodně úspěchů.

KONEČNÉ VÝSLEDKY:   MUŽI   -   ŽENY