Premiérové tituly pro Marka Škrabala a Lucku Hrazdírovou

25. ročník 2024jaro 2024střední & jižní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Bowlingu Blansko jsme ve čtvrtek 13. června 2024 uzavřeli 3. rundou jarní Mistrovství regionu střední & jižní Moravy. Celkově se během tří dnů do soutěže zapojilo 36 mužů a 6 žen, což dalo dohromady celkem 42 startujících. Pěkné číslo a děkujeme hráčům za jejich přízeň.

V kategorii MUŽI se na čelních příčkách představilo dravé mládí, ovšem narozilo na jednoho zkušeného, pro ně lehce staršího borce, Marka Škrabala. Ten zahrál v 2. rundě krásných 1365 bodů a hodil obouruč hrajícím střelcům laso. Nakonec si vylámali na tomto výkonu zuby všichni. Jak druhý Jarda Zapletal (1353 bodů), tak i třetí Timon Havelka (1348 bodů), čtvrtý Adam Haxa (1269 bodů), pátý Ondra Trojek (1245 bodů) i šestý Ondra Kotrla (1243 bodů). Že je tento styl zřejmě budoucností bowlingu, dokazuje i sedmé místo dalšího mladíka, Kuby Vlachoviče (1219 bodů).

Na MČR ABL budou náš region zastupovat příští neděli (23/6) přímí postupující ze základní části, Jarda Zapletal a Honza Tříska a z tohoto mistrovství se pak kvalifikovali také tito hráči: Mára Škrabal, Timon Havelka, Adam Haxa, Ondra Trojek, Martin Haxa a Honza Filuš. Ondra Kotrla a Kuba Vlachovič se z účasti omluvili a přenechali tak místo dalším parťákům z regionu.

Žen bylo tentokrát poskrovno, pouze 6 a bohužel reálně hrozí, že náš region přijde o 1 místo v následujícícm finále, v lednu 2025. Tohle je důležitá informace, která tady musela zaznít a teď již pojďme na zúčtování. Stejně jako v mužích Marek Škrabal, se svého premiérového titulu dočkala Lucka Hrazdírová. Bylo to vítězství zcela zasloužené stylem start-cíl, když zahrála velmi solidních 1095 bodů a zvítězila zcela bezpečně. Druhé místo vybojovala Dáša Kapustová (1034 bodů) a i pro tuto hráčku je to její nejlepší umístění na regionu v kariéře a hlavně podpořeno rovněž velmi pěkným průměrem. Takže holky, parádní práce a gratulka. Na třetím místě pak máme stálici našich regionálních šampionátů, Lenku Zvěřinovou (1004 bodů). Na zlato či stříbro to sice tentokrát nebylo, ale bronz měl cenu zlata a hned se dozvíte proč. V Praze nás budou zastupovat Jana Lébrová (přímá postupující) a spolu s ní také Dáša Kapustová a právě Lenka Zvěřinová. Ta totiž dostala platnou vstupenku na MČR ABL od Lucky, které se z účasti omluvila.

Kromě dvou hlavních kategorií se tradičně hrálo i o vítěze regionu P165. Mezi muži svedli nádherný souboj Tomáš Libenský (1046 bodů) a Dominik Pavlů (1044 bodů), když o vítězi rozhodl až opravdu poslední hod šesté hry. Třetí místo vybojoval následně Jirka Pryček (1011 bodů). V ženské kategorii P165 byly pouze dvě účastnice a zde zvítězila Dáša Kapustová (1034 bodů) před Kačkou Haxovou (928 bodů), která jako mladinká juniorka obsadili celkové čtvrté místo mezi ženami.

Tímto máme uzavřené jarní Mistrovství regionu Střední & jižní Moravy. Všem vítězným hráčům, hráčkám a také postupujícím na MČR ABL gratulujeme. Republikové finále jednotlivců se hraje 23. června 2024 opět na centru Xbowling Prosek a postupujícím samozřejmě přejeme hodně úspěchů.

KONEČNÉ VÝSLEDKY:   MUŽI   -   ŽENY