Na severu Moravy zářili Tomáš Helešic a Andrea Kudělková

24. ročník 2023podzim 2023severní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

V sobotu 13. ledna 2024 se v centru Xbowling ValMez dohrálo Mistrovství regionu severní Moravy za celkové účasti 35 mužů a 8 žen. Šampionát byl rozdělen do čtyř hracích dnů, v kterých byla naplánována a odehrána vždy jedna runda. I přes původně zcela naplněné 4 rundy obsazovačky občas někdo vypadl.

Omluvenky přijímáme, ale hráči, kteří mají hlavu pouze na klobouky a zapomínají, že jsou přihlášení (a ani nezavolají), to mohou mít příště problematické s potvrzením jejich přihlášení. Daleko příjemnější bylo sledovat hru nových šampionů. Dva spoluhráči z týmu Best Wo-Men, hrající 3. ligu ve ValMezu, pořádně zabrali a s opravdu velkým náskokem ovládli své kategorie. Mezi muži se konečně dočkal titulu Tomáš Helešic (1292 b.) a v ženách získala svůj čtvrtý titul Andrea Kudělková (1147 b.). Gratulujeme.

Titul vicemistra regionu premiérově vybojoval polský mladík Bartosz Sowiňski (1254 b.) a svou přebohatou sbírku medailí rozšířila nejlepší hráčka základní části, Ivana Fojtíková (1007 b.). Její sbírka 5 prvních míst, 2 druhých a 5 třetích je opravdu úchvatná. Celkově ještě o 1 medaili více z regionu SM má po tomto turnaji (3-4-6) tentokrát třetí David Klein (1219 b.) a stejný stupínek si v ženách zajistila Kateřina Redzinová (974 b.), která na svůj titul ještě stále čeká. Co je hlavní, že všech 6 jmenovaných si zajistilo účast na MČR ABL jednotlivců (Iva Fojtíková měla zajištěnou přímou účast ze základních skupin). Mužkou šestici pak z tohoto turnaje doplnili Dávid Štefánik, Chris Naprawca a Ivan Mácha. Ze základních kol si přímou účast vybojovali Radek Schindler a Radek Novák.

Doplňkové mužské a ženské kategorie P165 dopadly následovně. Muži P165: 1. místo Zygmunt Kokoruwski (1005 b.), 2. místo Jaroslav Madej (971 b.) a 3. místo Rostislav Píka (922 b.). Ženy P165: 1. místo Kateřina Redzinová (974 b.), 2. místo Jaroslava Matochová (971 b.) a 3. místo Dagmar Capilová (911 b.).

Tímto máme uzavřeno podzimní Mistrovství regionu severní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě postupujícím hráčům a hráčkám na MČR ABL gratulujeme a přejeme jim hodně dobrých her v neděli 21. ledna 2024 v pražském centru Xbowling Prosek.

KONEČNÉ VÝSLEDKY:   MUŽI   -   ŽENY